28 квітня 2021 р.

Із вдячністю про колег

 Серед  навчальних предметів, які вивчають у школі, особливе місце посідає математика. Збільшується не тільки кількість наук, які вже не можуть обійтися без неї, а й обсяг математичних знань, що використовуються цими науками. Ось чому так важливо, аби наша молодь у школі отримала ґрунтовну підготовку. Недаремно одним із обов’язкових предметів  ДПА-ЗНО є математика. А керівництво освітян подбало про забезпечення кабінетів математики нашого закладу сучасним обладнанням, що, в свою чергу,  дозволяє створити на уроках сприятливе розвивальне середовище, простір для творчості. 

  У Баштанському опорному закладі ЗСО І-ІІІ ступенів №1 шкільне методичне об’єднання вчителів математики та інформатики найчисельніше. Його  вже багато років  очолює учитель-методист Людмила Андріївна ГАНЖА, яка власним прикладом доводить, що математика й математичний стиль мислення – істотні елементи загальної культури сучасної людини.  Одним  із найважливіших завдань шкільної математики є розвиток логічного мислення учнів, тому на уроках  Людмила Андріївна активно сприяє розвитку критичного мислення школярів, формуванню життєвих компетентностей, важливих людських якостей. Вона педагог-нас-тавник, мудрий коуч. Є в її  педагогічній місії щось особливе, що зближує з великою місією Матері.

Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)! 

26 квітня 2021 р.

Талановита, енергійна та відповідальна

 Проєкт «Талановита молодь Баштанщини»

Обдаровані діти – це ті, хто завдяки своїм вродженим видатним здібностям можуть демонструвати високі результати. У нашому місті чимало талановитих дітей. Одна з них – Катерина ІЛЬКІВ, дівчинка-сонечко, невгамовна, енергійна та відповідальна. 

Народилася Катерина 21 серпня 2009 року в м. Вознесенськ. У 2012 році з родиною переїхала в м. Баштанку. У 2016 році пішла до першого класу Баштанської ЗОШ №2. З 2020 року навчається в Баштанській гімназії.

Староста: хто він і яка його роль у сільській громаді

Процеси децентралізації, які відбулися в країні, об’єднали населені пункти в громади й дали людям можливість обрати спільні місцеві ради й голів. Але у людей і досі є побоювання, що їхні села будуть покинуті напризволяще, адже все керівництво громади знаходиться в центрі... 

Кожне село отримало право мати на своїй території представника влади – старосту. Саме староста є посередником між жителями сіл, які він уповноважений представляти і керівництвом місцевої ради, тому від нього, звичайно, залежить немало.

А от деякі жителі об’єднаних громад Баштанського району нарікають на роботу очільників старостинських округів. Мовляв, вони нічого не роблять, тільки отримують великі зарплати, проїдаючи бюджет. Дехто незадоволений тим, що у людей не спитали кого з односельців вони хочуть бачити на цій посаді. 

Тож давайте разом з вами, звертаючись до коментарів експертів та очільників сільських старостатів, постараємось знайти відповіді на питання: які ж саме  функції виконує староста і які має повноваження, як співпрацюють голови об’єднаних територіальних громад і старости, аби вирішити соціальні та побутові потреби мешканців села. 

16 квітня 2021 р.

Світ жіночої душі в її талантах

Кожна жінка в цьому світі унікальна та заслуговує великої уваги та поваги! Адже жінки можуть усе! Вони успішно виховують дітей, допомагають реалізуватися чоловікові, вирішують негаразди та неприємності, будують кар’єру, а ще ведуть домашнє господарство та готують смачні страви. І найголовніше – уміють все це поєднувати і  виглядати одночасно успішною, сильною, чарівною і ніжною.

Енергійна, красива, активна, добродушна і творча – такими словами можна розпочати розповідь про молоду баштанчанку – турботливу доньку, дружину і маму, вірну подругу, гарного спеціаліста, депутатку Баштанської районної ради – Лілію Вікторівну Бондаренко.

12 квітня 2021 р.

Поезія душі Василя Шведова

Наприкінці березня у приміщенні комунального закладу «Баштанська публічна бібліотека» на черговому засіданні літературно-мистецького клубу «Роксолана» відбулася презентація поетичної збірки «Срібні роси» відомого на Баштанщині художника й поета Василя Володимировича Шведова. 

На зустріч з талановитим майстром слова прийшли люди не байдужі до істинної поезії, адже справжнє мистецтво об’єднує. Воно розмовляє на мові, близькій і зрозумілій кожному – говорить про вірність і кохання, щастя й горе, смуток і радість. Відкритий, добродушний, прекрасний оповідач, познайомивши з книгою, вкотре підкорив присутніх своїм талантом і щирістю, наділивши учасників заходу величезним емоційним зарядом.

Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)!


8 квітня в Україні відзначають День військового комісаріату. Роль цієї державної структури місцевих органів військового управління важко переоцінити, особливо в нинішніх умовах, коли наша держава потерпає від зов-нішньої агресії сусідньої країни. Тому напередодні цього дня журналістка районної газети побувала в Баштанському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (РТЦК і СП) – так тепер називається переформований військовий комісаріат. Адже саме через події на Сході постало завдання підвищити ефективність роботи з військовозобов’язаними, резервістами та ветеранами, змінивши стару радянську систему військкоматів на нову сучасну, що дозволить удосконалити процеси мобілізаційної підготовки на основі базових європейських підходів і дозволить нашій державі бути більш спроможною до спротиву зовнішньому ворогу в умовах неоголошеної гібридної війни. 

Тож сьогодні на колектив Баштанського РТЦК та СП покладається ряд важливих зав-дань у зміцненні обороноздатності країни. Про своїх підлеглих, головні аспекти в роботі, роль і значення територіального центру у виконанні державних завдань розповів військовий комісар Сергій Борисович П’ЯТНИЦЬКИЙ, який очолює колектив з 2017 року. До призначення  підполковник Сергій П’ятницький проходив військову службу на командних посадах, з 2014 по 2016 роки  брав безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, захищаючи територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України.


Тут працюють професіонали

 Жити краще в безпечному, заможному та стабільному світі – мрія кожної людини. Саме тому наша країна, незважаючи на труднощі розвитку, нестабільну економіку, складну політичну ситуацію та військову агресію, впевнено крокує шляхом реформ. Баштанська громада, яка завжди була в авангарді суспільно-корисних та прогресивних змін, також робить свій внесок у розвиток нових форм суспільного життя та впроваджує інноваційні підходи до створення комфортного соціального середовища. 

Соціальне обслуговування найбільш складна, але безумовно найлюдяніша, система соціальної сфери, бо базується на принципі гуманізму та стосується кожного члена громади. Саме тому в період реформування системи соціальних послуг, проведення структурних реформ та децентралізації фінансування установ та закладів соціальної сфери важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує державної підтримки.

5 квітня 2021 р.

Вишивка − як ліки для чутливої душі

У дні весняного пробудження й оновлення людство вшановує жінку. Неможливо уявити життя на планеті без жінок: чарівних, лагідних, щирих на любов, берегинь родинного вогнища, мудрих наставниць, просвітниць душевного спокою, доброти та злагоди. 

Кожна жінка особистість. Вона гармонійно поєднує роботу, творчість, родину і громадську діяльність. У кожної з них своя історія успіху, своя доля, свої вподобання, свої досягнення, але всіх об’єднує і вирізняє серед інших те, що усі вони непересічні, яскраві особистості, люди, які творять і рухають вперед історію рідного краю. Про таку жінку хочу розповісти сьогодні. 


Оптимістка по життю

Майже сімдесят два роки назад останнього місяця літа на світ з’явилася людина, яка, не будучи корінною баштанчанкою, пов’язала своє життя з нашим краєм. Мова йде про Тамілу Іванівну Мартиненко-Кривенко, яка народилася с. Возсіятське на Миколаївщині у багатодітній родині колгоспників. 

Батько, Іван Максимович, повернувся з війни хворим і на 47-му році пішов з життя. Мама, Ніна Семенівна, залишилася одна з дітьми, щоб забезпечити їх, працювала різноробочою в колгоспі. 

З самого дитинства довелося Тамілі звідати чимало всіляких труднощів. Після закінчення шести класів сільської школи два роки навчалася в Шевченківській школі-інтернаті. Подорослішала дівчинка рано, після восьмого класу влаштувалася дояркою на ферму, щоб допомагати родині. 


Бути керівником – це мистецтво

Природа наділила жінку особливою силою. Ця сила незрима, тонка та лагідна, але водночас велика та стихійна. Жінка є уособленням всього прекрасного, що ми зараз маємо. Справжня жінка – це жінка, здатна створювати навколо себе простір Любові, у якому завжди затишно і приємно знаходитися. Вона перебуває в гармонії з собою і навколишнім світом. У неї на обличчі завжди присутня легка, промениста посмішка. 

Саме такою є керуюча справами Баштанської міської ради Лариса Анатолівна КОНОНЕНКО – чарівна жінка, яка втілює в собі приклад сучасного керівника, люблячої дружини та турботливої матусі. 


Бібліотека − храм її душі

Успішний розвиток та репутація кожної установи залежать від умілого та мудрого керівника-професіонала, який володіє бездоганним авторитетом і здатен спрямовувати колектив на виконання поставлених завдань. 

Таким керівником була директор комунального закладу «Баштанської публічної бібліотеки» Ганна Іванівна БОРЩЕВЕЦЬКА. 44 роки свого життя поклала вона на вівтар професії, яку вважає найпотрібнішою і найцікавішою з усіх професій.

 Наполегливість, завзяття, цілеспрямованість сформувалися у Ганни Іванівни ще у ранньому дитинстві. 


2 квітня 2021 р.

Лікувати людей – його покликання й доля

Напевне, з усіх земних професій найгуманнішою і найблагороднішою є професія медичного працівника. Саме до них – милосердних, уважних, професійних лікарів і медсестер ідуть з надією отримати не тільки кваліфіковану медичну допомогу, але й почути добре слово, що діє як допоміжна терапія. Власне, про таку людину й хочемо повідати читачам у даній публікації. Наша розповідь про лікаря Виноградівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Володимира Геннадійовича ЧИГИРЬОВА. За період роботи, завдяки своїм якостям та високій професійності, він завоював визнання й довіру у людей та велику повагу й авторитет серед колег.

Знайомтеся – актор Олег Коркушко

Наш проєкт «Талановита молодь Баштанщини» за інформаційної підтримки районної газети «Голос Баштанщини», уже четвертий рік поспіль знайомить читачів з молодими талантами нашого міста і району. Як складуться долі учасників проєкту, вирішуватимуть вони самі – чи пов’яжуть власні творчі здібності з професійною діяльністю, чи ні – то вже їхній вибір. 

А сьогоднішній матеріал цікавий  тим, що розповідає про нашого земляка, баштанчанина – Олега Коркушка, який обрав для себе акторську долю і вже немало досягнув у цій професії (закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого). Погодьтеся, що для нашого невеличкого провінційного містечка професія актора – то щось недосяжне і майже легендарне. Фільмографія молодого актора говорить сама за себе. І це тільки роботи у кіно, а ще театральні вистави. Матеріали про Олега є у мережі на різних сайтах: інтерв’ю, виступи на телебаченні, фільми, де він зіграв багато, як для такого молодого актора. Він багатогранний, талановитий, неординарний, глибокий. Його ім’я ще у 2017 році вже входило до рейтингу топ-15 молодих акторів, де поряд із прізвищем  названа найвизначніша риса актора – внутрішній світ. 

Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)!