5 квітня 2021 р.

Бібліотека − храм її душі

Успішний розвиток та репутація кожної установи залежать від умілого та мудрого керівника-професіонала, який володіє бездоганним авторитетом і здатен спрямовувати колектив на виконання поставлених завдань. 

Таким керівником була директор комунального закладу «Баштанської публічної бібліотеки» Ганна Іванівна БОРЩЕВЕЦЬКА. 44 роки свого життя поклала вона на вівтар професії, яку вважає найпотрібнішою і найцікавішою з усіх професій.

 Наполегливість, завзяття, цілеспрямованість сформувалися у Ганни Іванівни ще у ранньому дитинстві. 



Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)!

 

Після закінчення школи Ганна швидко вибрала професію, вступивши до Миколаївського філіалу Київського інституту культури ім. 

О. Корнійчука. Після його закінчення у 1976 році розпочала трудову діяльність у Баштанській центральній районній бібліотеці. Лише один запис є в її трудовій книжці, але скільки добрих справ було зроблено.

За цей період нею проведена велика робота зі створення особливого іміджу бібліотечної установи, позиціонування її в районному соціумі як необхідної та авторитетної інституції, трансформування традиційної бібліотеки-книгосховища в інформаційний, соціокультурний та комунікаційний центр громади. Ганна Іванівна зуміла встановити ділові контакти з органами влади та місцевого самоврядування, підтримує партнерські відносини з усіма навчальними, виховними та культосвітніми закладами, громадськими організаціями району, міста Баштанки та іншими районними структурами, з якими перетинаються основні вектори діяльності КЗ 

«Баштанська публічна бібліотека».

Ганна Іванівна – людина творча. За її ініціативи в бібліотеці було розроблено та впроваджено в практику молодіжний проєкт «Бібліотека – центр сприяння соціальній адаптації юнацтва», створено літературно-мистецький клуб «Роксолана» та творчу лабораторію на базі біб-ліотеки, організовано центр крає-знавства «Оберіг» та ін.

Значну увагу директор приділяла впровадженню в практику роботи бібліотек новітніх комп’ютерних технологій. Вона неодноразово брала участь у конкурсах на грант від благодійних фондів з метою створення в бібліотеках  Інтернет-центрів для користувачів. В 2010-му році проєкт Г.І. Борщевецької увійшов у число переможців за програмою «Бібліо-міст». У 2012-му ще два проєкти отримали підтримку грантодавців. За ініціативи Галини Іванівни та її безпосередньої участі впроваджено власні інноваційні бібліотечні проєкти «Бібліомаршрутка», «Конкурс буктрейлерів «Знай, читай, вивчай свій край», «Бібліопленер», «Родинна реліквія», «Бібліотечна арт-галерея», «Здорова нація – сильна держава», «День вишиванки», проведено акції «Бібліотечка українського воїна», «Патріотичні читання», «Родинна реліквія», «Єднаймося у слові Кобзаря», «Подаруй бібліотеці книгу» та ін.

Ганна Іванівна проводила велику роботу по позиціонуванню бібліотек в інформаційному прос-торі: створено власний Web-сайт; активно співпрацює біб-

ліотека і з районною газетою; розміщує свої інформаційні матеріали на офіційних сайтах райдерж-адміністрації, районної ради та 

Баштанської ТГ.

Велику увагу приділяла Ганна Іванівна видавничій діяльності біб-ліотеки, силами якої щороку видається понад 40 назв довідкових, інформаційних та бібліографічних видань для дорослих та дітей. Тричі бібліотека ставала лауреатом у Регіональному конкурсі на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України, який проводить Одеська національна наукова бібліотека. 

Як директор, вона направляла зусилля колективу бібліотечної системи на задоволення потреб користувачів у духовному та інтелектуальному розвитку, самопізнанні й самоосвіті, інтеграцію їх у соціокультурне середовище через читання.

Усі успіхи та відзнаки бібліотеки – це, передусім, професійні здобутки її як керівника та всього колективу. 

Ганна Іванівна – високоосвічений професіонал, інтелігентна і щира людина, досвідчений керівник, який користується повагою та авторитетом не тільки  в колективі, а й за її межами. Вже багато років вона очолювала Раду директорів центральної бібліотечної системи Миколаївської області. За час своєї багатолітньої праці неодноразово нагороджувалась грамотами та подяками міністерства культури, обласного управління культури, райдержадміністрації, районної та міської ради. Отримала обласну премію «Кращий працівник галузі культури Миколаївської області 2010» в номінації «За вагомий внесок в організацію бібліотечного обслуговування населення».

Найцінніші людські та професійні якості Ганни Іванівни – мудрість, порядність, доброта, неймовірна відданість бібліотеці. Бібліотека, у яку вона вклала душу, працю, життя, у якій кожна цеглинка, кожна сходинка, кожна книга є свідками її щоденних переживань, клопотів, праці, стала храмом її душі.

Її надзвичайне вміння захоплюватись своєю роботою та захоплювати інших, її організаторський талант та прагнення віддавати теплоту свого серця прекрасному колективу бібліотеки має бути прик-ладом для майбутніх бібліотекарів, які так само, як і вона, мріють про величну професію бібліотекаря.

Світлана БЕРЕЗОВСЬКА,
начальник відділу культури



Опубліковано у "Голосі Баштанщини" 
(вкладка з матеріалами Баштанської міської ради)
№6 від 6 березня 2021 року




Немає коментарів:

Дописати коментар