5 листопада 2021 р.

Особливості роботи управління соціального захисту населення

У першу неділю листопада країна вшановує працівників соціальної сфери – людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія – державна підтримка і соціальний захист громадян. Праця соціального працівника завжди була і залишається однією з найблагородніших в світі!

Напередодні Дня працівника соціальної сфери, журналістка районної газети «Голос Баштанщини», поспілкувалася  з начальником управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації Ніною Якимчук, яка понад 29 років працює у цій сфері, 15 з них – керівником закладу.

– Ніно Іванівно, розкажіть, будь ласка, чи змінилися функції і пов-новаження управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації в умовах децентралізації?

– Так, звісно. З початку 2021 року, у зв’язку з децентралізацією змінилися підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист.

На виконання розпорядження голови комісії з реорганізації Баштанської, Березнегуватської, Казанківської, Снігурівської, Новобузької районних державних адміністрацій від 05.01.2021 року, припинили свою юридичну діяльність управління соціального захисту населення Березнегуватської, Казанківської, Снігурівської, Новобузької райдержадміністрацій шляхом приєднання до управління соціального захисту населення Баштанської РДА. 

Тепер усі звернення про призначення різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій громадяни мають подавати через «фронт-офіси» територіальної громади (всього 12), які в свою чергу забезпечують їх передачу до органу соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації. Виключення становлять лише документи, що подаються в електронному вигляді. Для виконання цих функцій на базі ліквідованих районів створені відділи, що є структурними підрозділами управління соціального захисту населення Баштанської РДА. Для роботи використовується програмне забезпечення «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». Цей клієнт-серверний додаток об’єднує в єдиному інформаційному середовищі «фронт-офіси» прийому документів від населення в громадах з «бек-офісом» в органі соціального захисту райдержадміністрації, де приймається рішення про надання адмінпослуги соціального характеру. 

– Чи вдалося вам врегулювати механізм роботи управління  соціального захисту населення в нових умовах?

– У ході змін важливо пам’ятати, що якість і доступність тих послуг, що були в громаді до її створення, мають бути не нижчими після сформування нової громади. В умовах реформи місцевого самоврядування у громад буде чимало роботи для налагодження гідного соціального захисту на своїх територіях. 

Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникає безліч запитань. У разі потреби, ми надаємо їм актуальну інформацію: посилання на нормативні документи, посібники та роз’яснення тощо. Протягом восьми  місяців нам вдалося налагодити плідну  роботу із спеціалістами територіальних громад.

– Яка робота проводиться в районі із учасниками бойових дій в зоні проведення АТО/ООС?

– Як і завжди приділяється робота з учасниками бойових дій у зоні АТО/ООС. Всього на обліку у нас перебуває 1160 осіб учасників бойових дій. За рахунок коштів державного бюджету оздоровилися 14 чоловік. 

Для отримання послуг із психологічної реабілітації учасників АТО/ООС у поточному році виділено кошти в сумі 401 тис. грн для 30 осіб. Сьогодні із 75 осіб на виконання рішень суду щодо виплати грошової допомоги до 5 травня виплачено 35.  

У кожній ТГ затверджені заходи Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота». На виконання цієї Програми виділяються кошти до відзначення знаменних дат, надаються матеріальні допомоги  пораненим учасникам ООС, сім’ям загиблих учасників АТО/ООС тощо.

Щодо тимчасово переселених громадян то зараз їх проживає у Баштанському районі 379 чоловік. Із державного бюджету щомісячно отримують виплати для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, –  175 осіб. 

У поточному році проводиться робота щодо придбання житла для тимчасово переселених осіб на умовах співфінансування з державним бюджетом. 

Баштанська та Снігурівська міські рада взяли участь у даних проєктах. 

– Чи змінилися функції управління щодо соціального захисту осіб з інвалідністю?

– Сьогодні у районі проживає 5676 таких осіб, управління соціального захисту проводить прийом громадян з питання надання технічних засобів реабілітації та протезно-ортопедичних виробів. А Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю забезпечує фінансування. Протезно-ортопедичні вироби та технічні засоби реабілітації особи з інвалідністю отримують за місцем проживання. Постійно проводиться робота щодо оздоровлення людей з інвалідністю. Для осіб із спинальною захворюваністю виділено кошти на придбання шести путівок. 17 осіб загального захворювання з дитинства протягом року отримали путівки в санаторні-курортні заклади.

– А що ви можете сказати з приводу питань виконання законів України щодо домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та гендерної рівності?

– У кожній територіальній громаді визначено особу, яка відповідає за роботу щодо домашнього насильства. 

Снігурівська, Новобузька міські ради, Казанківська селищна рада, Володимирівська сільська рада підготували проєкти щодо створення закладів для надання допомоги постраждалим від насилля в сім’ї. В даний час надходить фінансування з державного бюджету на їх виконання.

– Ніно Іванівно, розкажіть про свій колектив напередодні професійного свята.

– Колектив хоч у нас і невеликий, але сталий, згуртований і працьовитий.  Всі працівники закладу професіонали своєї справи, багато хто з них працює у соціальній сфері понад 20 років. Ми як єдиний механізм. 

Найважливіші риси характеру працівників соціального захисту – це виваженість, стресостійкість, мудрість, милосердя та доброта. 

Багато працівників через значне психологічне навантаження страждають від професійного вигорання. Та кожен з них знає, що навіть незначний позитивний результат від роботи, елементарна вдячність і повага, знову повертають сили і надихають далі допомагати, ділитися своєю життєвою енергією заради благополуччя оточуючих.

Хочу в роботі відзначити команду фахівців, на яких я завжди можу покластися та довірити:  заступник начальника управління Тетяна Юхименко, начальники від-

ділів призначення та виплат державних соціальних допомог, пільг та субсидій – Наталя Іванова (смт Березнегувате), Віта Перчиць (смт Казанка), Світлана Остапенко (м. Новий Буг), Тетяна Шангар (м. Снігурівка); підрозділи які забезпечують своєчасне призначення державних допомог, пільг та субсидій; начальник відділу автоматизованої обробки інформації та контролю за призначенням соціальних виплат Антоніна Єсипенко, яка забезпечує нарахування всіх соціальних виплат району з державного бюджету; начальник бухгалтерського обліку та фінансової звітності, головний бухгалтер Світлана Дениско, котра проводить своєчасний контроль за цільовим використанням коштів та фінансуванням усіх виплат; заступник начальника управління, начальник відділу соціальної підтримки сім’ї, пільгової категорії громадян, осіб з інвалідністю та координації надання соціальних послуг Ольга Пришедько – контролює надання всіх соціальних послуг особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям та іншим пільговим категоріям; начальник відділу управління персоналом, діловодства та юридичної роботи Валерій Бардачов, який забезпечує роботу з персоналом, діловодства та з юридичних питань. 

– Щоб ви хотіли сказати наостанок нашої розмови?

– Від щирого серця сьогодні хочу привітати із професійним святом своїх колег, працівників управління соціального захисту населення та органів місцевого самоврядування.

Для багатьох слова Івана Франка – «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» – стали сенсом життя. Переконана, що нам вистачить снаги, витримки та професіоналізму для подолання всіх труднощів у справі поліпшення добробуту населення нашого району. 

Зичу усім міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення. 

Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини. 

Напередодні свята хочу подякувати пенсіонерам та ветеранам соціальної сфери за сумлінну багаторічну працю, побажати здоров’я і щастя, мирного неба, довгих літ та благополуччя.

Розмову вела
Юлія ДУБОГРІЙ


Немає коментарів:

Дописати коментар