Ціна здоров’я пізнається лише у хворобі, особливо, коли недуга затягується на довгі роки. Жодні матеріальні статки не можуть замінити людині хороше самопочуття, бадьорість і гарний настрій. Тому про своє здоров’я потрібно дбати замолоду, уважно прислухатися до організму, щоб потім не довелось оббивати лікарняні пороги. Про це дуже добре знають люди, які розповіли нам свої непрості історії боротьби із затяжними недугами – хвороба нирок. Якщо в розвинених країнах основним видом замісної терапії є трансплантація нирки, то в Україні, де кількість подібних операцій мізерна, основний метод – гемодіаліз. При правильному його виконанні та повному забезпеченні ліками, а також дотриманням пацієнтами спеціального харчування і лікування ці люди зможуть вести повноцінне життя і працювати.
За інформацією центру громадського здоров’я МОЗ України 10% населення у всьому світі живуть із хронічною хворобою нирок, і понад 2 мільйони людей отримують лікування діалізом або за допомогою трансплантації.
Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини" (за цим лінком)!
Вже п’ять років на базі КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» працює відділення нефрології та діалізу, відкриття якого баштанчани, які хворіють на хронічну ниркову недостатність, чекали дуже давно. Нині відділення функціонує у дві зміни і шість днів у тиждень забезпечує нирковозамісну терапію 16 хворим на термінальну ниркову недостатність. Головний лікар баштанської лікарні Алла Барсегян говорить, що за цей час колектив відділення і пацієнти вже стали великою родиною де створена максимально доброзичлива та гуманна атмосфера.
З історії створення відділення
У 2016 році на Миколаївщині замісної ниркової терапії потребувало понад 150 осіб. Тричі на тиждень хворі з усієї області змушені були долати відстань у декілька десятків чи навіть сотень кілометрів і проходити 4-годинну процедуру діалізу в Центрі нефрології та діалізу у Миколаєві та Вознесенську.
Меморандум між Миколаївською облдержадміністрацією та ТОВ «Лізофарм Медікал» щодо реалізації Проєкту оснащення діалізних відділень закладів охорони здоров’я Миколаївської області був підписаний наприкінці січня 2016 року. Компанія засвідчила наміри інвестувати 15 мільйонів гривень у відкриття нових відділень гемо-
діалізу і в тому числі і на базі Баштанської центральної районної лікарні. За умовами меморандуму, товариство в межах цих коштів забезпечить обладнанням, встановить п’ять апаратів гемодіалізу. Місцем облаштування було визначено саме Баштанку, щоб забезпечити лікуванням хворих Казанківського, Новобузького, Снігурівського та Баш-танського районів.
За умовами Меморандуму медичний та технічний персонал відділення повинен був пройти стажування на Херсонщині, де встановлено устаткування «Bellco».
Керівник проєкту гемодіалізу О.Л. Піскоха на урочистому відкриті відділення запевнив, що гемодіаліз у Баштанці буде якісним, адже обладнання від італійської компанії «Bellco», яка на медичному ринку вже понад 40 років і є одним з лідерів у Європі та Канаді.
– Одним із найбільших досягнень нашого медичного закладу стало відкриття відділення нефрології та діалізу, що функціонує з 5 вересня 2016 року. Пацієнти для обстеження та лікування направляються не тільки з нашої громади, а й сусідніх. Відділення оснащене сучасними гемодіалізними апаратами та якісною системою очистки води та налічує за рік понад 1900 проведених гемодіалізів. Діалізна терапія – це нирково-замісна терапія для очищення крові від токсичних речовин та продуктів метаболізму. Її призначають пацієнтам із хронічною хворобою нирок, при якій втрачається здатність очищати кров. Необхідна частота проходження процедури, що триває 4 години, – 3 рази на тиждень.
Створення відділення було б неможливим без активної підтримки обласної, районної та місцевої влади. На проведення капітального ремонту, придбання меблів, виробів медичного призначення, господарського інвентарю, витратні матеріали для гемодіалізу, навчання лікарів з державного, районного та місцевого бюджетів було виділено близько 1 млн грн. Компанією «Лізоформ Медікал» було надано медичне устаткування (5 апаратів «штучної нирки», систему водоочистки), концентратор кисневий та електрогенератор.
Пацієнти нефрологічного профілю отримують повний цикл обстеження та консультацій лікарів. Для досягнення високого рівня діагностики на базі лікарні працює клінічна лабораторія, фахівці якої проводять клінічні, біохімічні, імуногістологічні обстеження. Функціонує також потужна
діагностична база, де проводяться функціональні, ультразвукові, доплерографічні, рентгенологічні, КТ обстеження. Відділення забезпечене усім необхідним згідно табелю оснащення. Коштів, що надходять від НСЗУ за придбання відповідного медичного пакету, на жаль, вистачає тільки на забезпечення пацієнтів витратними матеріалами, що потрібні для проведення гемодіалізної процедури. Хворим, які потребують діалізу, відшкодовуються кошти, які вони витрачають на проїзд до нашого закладу і 50% компенсує міський бюджет витрати на препарати для лікування супутньої паталогії й ускладнення, що виникають під час діалізу. Адміністрація та колектив КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» щиро вдячні районній і міській владі за постійну підтримку і допомогу, – розповідає А.А. Барсегян.
Хочеться відзначити, що важливу роль у лікуванні будь-якої хвороби у пацієнтів відіграє не тільки сучасна техніка, але й люди. У відділенні нефрології та діалізу працює кваліфікований медичний та технічний персонал із багаторічним досвідом роботи. Це лікарі А.А. Барсегян, О.Ф. Бабін, медичні сестри К.М. Сіренко, Є.М. Парафіло, С.В. Задирака, технік С.А. Шурко, молодші медичні сестри С.М. Балдук, С.М. Сорока.
Робота всього колективу спрямована на підвищення ефективності та якості спеціалізованої лікувально-профілактичної допомоги хворим нефрологічного профілю, покращення якості їх життя, підвищення ступеню соціальної реабілітації пацієнтів.
– Медичний персонал постійно моніторить стан хворого під час сеансів діалізу, відслідковує та коригує можливі ускладнення та забезпечує пацієнтам максимально можливий рівень фізичного та психологічного комфорту. Робота у нас організована цілодобово, окрім неділі. Лікування дає можливість продовжити життя хворим, значній частині з них – повернути працездатність, – розповідає медична сестра Катерина Сіренко.
Відгуки пацієнтів
Андрій: «Перебуваю на прог-рамі діалізу з 2007 року. Тож уже «звик» до такого життєвого розпорядку. Тричі в неділю – діаліз, реш-та тижня – повсякденне життя й вирішення звичайних людських питань. Мені є з чим порівнювати. Спочатку діалізну процедуру проходив у Миколаївській лікарні. Дуже добре, що з часом й у нас відкрили відповідне відділення. У Баштанській багатопрофільній лікарні набагато краще і ставлення медичного персоналу до пацієнтів, і умови перебування, і
коштів менше йде на лікування... Але найбільший плюс, що ми не витрачаємо свій час та сили на далеку дорогу в лікарню для проходження життєвонеобхідної
процедури...»
Жанна Пантелейчук: «Важливість відкриття відділення нефрології та діалізу на базі Баштанської лікарні важко переоцінити. Мій чоловік Юрій Пантелейчук, якого вже два роки немає в живих, одинадцять років страждав нирковою недостатністю, 8 з них проїздив на діалізну процедуру у Миколаїв. Це було дуже тяжко, як морально так і матеріально.
Для проходження складної і довготривалої процедури дехто винаймав житло поруч з лікарнею. Юрій завжди мріяв щоб діалізне відділення було й у Баштанці. І завжди, як депутат обласної ради, сприяв щоб це питання було якомога швидше вирішене. Радує, що тепер вже хворим не потрібно їхати так далеко на гемодіалізні процедури. Ми дуже зобов’язані головному лікарю КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» А.А. Барсегян та всім людям, які причетні до відкриття такого важливого медичного відділення. Бажаю усім його працівникам міцного здоров’я, сил та витримки. Дякую за вашу тяжку щоденну працю.»
Ніна Садовська: «Я на діалізі з 2012 року. 12 разів на місяць вимушена їздити на процедури. Дуже щаслива, що п’ять років тому відкрили таке відділення на базі Баштанської ЦРЛ, і нам вже непотрібно щоразу долати довгий шлях до миколаївської лікарні. До того ж, тут навіть кабінет для відпочинку зробили, аби ми мали змогу відновити сили після гемодіалізу. Хочу подякувати всім лікарям, медичним сестрам за турботу та увагу, яку вони нам приділяють. Нехай Бог оберігає вас від всіх незгод.»
Хвороба нирок є дуже небезпечною для організму, адже без їхнього нормального функціонування людина приречена на довготривале лікування. Пацієнти Баштанського відділення нефрології та діалізу, можуть бути впевнені, що вони в надійних, професійних руках лікарів, які докладуть всі свої сили щоб хворий міг повноцінно жити.
Юлія ДУБОГРІЙ
Немає коментарів:
Дописати коментар