31 серпня 2024 р.

Створено вікно можливостей для тих, хто бажає вступити до військових навчальних закладів

ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2024: МАЙБУТНІМ ОФІЦЕРАМ І СЕРЖАНТАМ

Створено вікно можливостей для тих, хто бажає вступити до військових навчальних закладів.

Кандидати віком від 17 до 30 років можуть звернутися до обраного вишу та, уточнивши інформацію про спеціальності, терміни вступу, надати документи на здобуття військової освіти (контакти приймальних комісій знаходьте за вебпосиланням https://bit.ly/3Lje9FJ).

1. ЯКІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ Є В УКРАЇНІ

Майбутній персонал для проходження військової служби за контрактом готують такі навчальні заклади:

25 серпня 2024 р.

Впровадження VR-технологій у військову освіту відкриває нові можливості для навчання та підготовки


Віртуальна реальність (VR) поступово перетворюється на невід'ємну частину нашого життя, і військова справа не є винятком. Впровадження VR-технологій у військову освіту відкриває нові можливості для навчання та підготовки, роблячи їх більш ефективними та безпечними.

ВАРІАНТИ ВИКОРИСТАННЯ VR-ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ

🔹 Симуляція бойових дій. За допомогою VR-гарнітур майбутні військові тренуються в різних бойових ситуаціях, відпрацьовують тактики ведення бою, вчаться працювати в команді та приймати швидкі рішення.

🔹 Навчання навичкам керування технікою. Віртуальна реальність дозволяє освоїти управління танками, літаками, кораблями та іншою військовою технікою.

🔹 Підготовка медиків. Військові медики тренуються на віртуальних пацієнтах, відпрацьовуючи надання першої допомоги в різних екстремальних ситуаціях.

🔹 Інженерна підготовка. VR дозволяє візуалізувати складні інженерні конструкції та процеси, а також тренуватися у їх збірці та ремонті.

🔹 Психологічна підготовка. За допомогою VR-технології створюються віртуальні середовища, які допомагають військовим впоратися зі стресом, тривогою та іншими психологічними проблемами.

18 серпня 2024 р.

Чоловіки від 17 до 25 років автоматично ставатимуть на облік як призовники

Кабінет міністрів України прийняв постанову про порядок реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно з документом чоловіки від 17 до 25 років будуть автоматично ставати на військовий облік як призовники, зокрема і ті, хто перебуває за кордоном. 

«Тепер процес обліку призовників буде автоматизовано. Хлопцям не доведеться проходити медичну комісію, а всі необхідні дані про них зберуться з інших реєстрів. Це значно заощадить час як  працівникам ТЦК, так і хлопцям, які вставатимуть на облік», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Також постанова має інші нововведення, пов’язані з військовим обліком.

15 серпня 2024 р.

Міноборони запроваджує нові правила подання та розгляду рапортів військових!

Нові зміни спрямовані на захист прав військовослужбовців, чітке встановлення строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів.

Основні нововведення:

- Чітко визначені форми рапорту: усна, письмова, електронна.

- Встановлено послідовність погодження рапорту командирами.

- Обов’язкове обґрунтування у разі непогодження рапорту.

- Гарантовано розгляд рапортів щодо військової дисципліни, бойових завдань, здоров’я особового складу та відпусток не пізніше 48 годин після подання.

14 серпня 2024 р.

Шлях ветерана: з передової – у ТЦК

 80% військовослужбовців Миколаївського територіального центру комплектування та соціальної підтримки пройшли фронт і були поранені

Попри те, що Україна вже не перший рік на полі бою відстоює свою незалежність та територіальну цілісність, у суспільстві досі спостерігається неоднозначне ставлення до мобілізації, зокрема – до дій працівників територіальних центрів комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП), які вручають повістки співвітчизникам просто на вулицях, у магазинах чи у громадському транспорті. Їхні дії знімають на відео, які одразу набирають величезну кількість переглядів і негативних коментарів, незважаючи на те, що деякі мають замовний характер або є навіть фейками. Останнім часом ворог вдається до інших провокацій – шукає в інтернеті охочих заробити й обіцяє великі гроші за підпал військових автівок. Серед постраждалих – найбільше машин саме ТЦК.

11 серпня 2024 р.

Відкрили нову сторінку життя – почесна військова служба за призовом мобілізації

Вони – різні за віком, досвідом, але єдині у своєму прагненні боронити Батьківщину. 
Сьогодні ці чоловіки перегортають цивільну сторінку свого життя, щоб розпочати почесну військову службу за призовом мобілізації. Нехай їхній шлях буде гідним, а повернення – переможним!

Після останнього етапу професійно-психологічного відбору та фінальної перевірки медичних документів чергову групу військовозобов’язаних призвано на військову службу за мобілізацією.

Кожен вирушає до навчального центру визначеного роду чи виду військ відповідно до стану здоров’я та задатків. Також враховуються рекомендаційні листи від військової частини, яка готова взяти новобранця на службу.

10 серпня 2024 р.

Вступна кампанія - 2024: майбутнім офіцерам і сержантам

Створено вікно можливостей для тих, хто бажає вступити до військових навчальних закладів, але не встиг в рамках цьогорічної вступної кампанії.

Кандидати віком від 17 до 30 років можуть надати документи на здобуття освіти окремих військових спеціальностей (по конкретному вишу будь ласка з’ясовуйте за номером приймальної комісії — дивіться за вебпосиланням https://bit.ly/3Lje9FJ).

1. ЯКІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ Є В УКРАЇНІ

Майбутній персонал для проходження військової служби за контрактом готують такі навчальні заклади:

Новий український державний застосунок Армія+ для військовослужбовців


8 серпня, Президент України Володимир Зеленський представив новий український державний застосунок Армія+. Це ще один елемент державної цифрової інфраструктури – застосунків Дія, Мрія та Армія+.
Застосунок розроблено військовослужбовцями Центру масштабування технологічних рішень при Генеральному штабу ЗСУ у співпраці з Міністерством оборони України.

9 серпня 2024 р.

Станьте частиною команди операторів безпілотних літальних апаратів (БпЛА)

Хочеш захистити рідну землю?
Звільнити Україну від окупантів?
Знайти себе в ЗСУ?

Поміркуй над тим, щоб стати частиною команди операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Розв’язана росією війна в Україні триває, і кожен може зробити свій внесок у перемогу. Один із найефективніших способів зробити це у війську — отримати спеціальність оператора або інженера БПЛА ЗСУ.
Безпілотні літальні апарати ведуть аеророзвідку, коригують вогонь артилерії, самі знищують ворожі цілі з мінімальним ризиком для життя українців. Вони відіграють ключову роль у сучасній війні, даючи українським військовим значну перевагу на полі бою.
Сьогодні понад 70% втрат ворожої техніки забезпечують українські підрозділи БПЛА. Це тисячі одиниць щомісяця.

7 серпня 2024 р.

Стати захисником ніколи не пізно, якщо ти справді поважаєш себе і цінуєш своїх рідних. Україна в нас одна, ми і є Україна!

 «Працював на суднобудівному заводі «НІБУЛОН», була бронь. Але головна причина [чому не пішов служити 24 лютого 2022 року] — відсутність поряд тих, хто сказав би: “Іванич, гайда з нами боронити Батьківщину!”» — розповідає військовослужбовець на псевдо «Іванич», водій у 123 бригаді ТРО.

Рішення піти служити «Іванич» прийняв самостійно: «Набридло спостерігати, і ніяковіти перед дружиною, коли передають новини з фронту. Від війни не сховаєшся».

І влітку 2023 року стає військовослужбовцем 123 бригади ТРО.

3 серпня 2024 р.

Мета у всіх одна – перемогти ворога, повернутися додому, відбудувати Україну!

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Миколаївщини продовжують відбір кандидатів на військову службу за контрактом.

У Миколаївському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ОТЦК) сформовано чергову групу вмотивованих військовозобов’язаних громадян. Вони поїдуть до відомчого навчального центру для опанування різних військових спеціальностей. До складу команд увійшли й дівчата.

Психолог ОТЦК спілкується з кожним кандидатом на проходження військової служби, з’ясовує їхній настрій і мотивацію. Ми записали кілька розмов.

Микола розповідає: «Вирішив служити стрільцем-снайпером. В мене друзі воюють і вони забирають мене до себе. Тому звільнився зі своєї роботи та подався до війська. Сім’я хвилюється за мене, але підтримала моє рішення боронити країну. Виховання не дозволяє по-іншому зробити».

Андрій два останні роки вже працював на небезпечній роботі – водієм-сапером в ДСНС. До небезпеки йому не звикати, адже деокупована частина Миколаївщини входить до одних із найбільш замінованих територій України. Вдома його чекатимуть дружина та двоє діток. «Трирічна донечка подарувала іграшку-талісман – Дракошу. Ось причепив на військову сумку» – завершив свою розповідь чоловік.

Відповідаючи на питання психолога, чому наважилася піти до війська, не стримує свого завзяття Юлія, майбутній кухар. «1,5 року вся моя сім’я прожила в окупації. Ми надивилися на це все… Коли приїхали на Миколаївщину, думали, що чоловіка візьмуть на військову службу. Але його 7 місяців не брали до війська через стан здоров’я. Зараз він – працівник у місцевій бригаді ТРО. То ми так подумали і я сказала: “Давай хтось хоть один у сім’ї буде служити – приносити користь нашій країні”. Хотілося знайти місце тут, в Миколаєві, але служитиму в іншому регіоні. Раді них же ж і йду, раді дітей. Щоб це жахіття скоріше закінчилося».

Неговіркий 42-річний Ігор пояснює своє рішення: «Служив строчку, за освітою електрогазозварювальник. 18 років працював водієм на підприємстві. Вже надоїло. Багато моїх друзів служать. Я до них».

Бородань Валерій давно хотів піти служити, адже в нього два брати військові. Середній воює на херсонському напряму, старший – на донецькому. Майбутній контрактник розповідає: «Я наймолодший. Брати, не пускали. Сказали, щоб хоча б один залишався вдома біля мами. Але я розумію, що треба йти захищати. Я знаю, що буде важко. Брати розповідають, як там, на фронті. Строкову службу служив, тому пам’ятаю, що таке військова служба. Поїду допоможу “порядок навести” нашим хлопцям».





Хто що б не говорив, мета у всіх одна – перемогти ворога, повернутися додому, відбудувати Україну! Зробити все, аби ця жахлива війна лишилася в минулому і жити далі своїм життям!






Миколаївський обласний територіальний
центр комплектування та соціальної підтримки





1 серпня 2024 р.

Втрачений військовий квиток

Втрачений військовий квиток НО 5078833, виданий Снігурівським РВК

Соціальна підтримка військовослужбовців та їхніх сімей — питання, яке завжди на часі

У зв’язку з широкомасштабною агресією російської федерації проти нашої держави  зросла і необхідність посилення соціальної роботи з військовослужбовцями та їхніми родинами.

Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України оновив вебсайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їх сімей — social.mil.gov.ua.

Відвідувачі вебпорталу знайдуть вичерпну інформацію з таких тематичних блоків:

ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ТА ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ

🔹 Пам’ятка про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей — https://social.mil.gov.ua/socialn.../socialniy-garantiy.html