17 січня 2022 р.

Інгульська амбулаторія не опалюється

До редакції «Голосу Баштанщини» зателефонував Микола Миколайович Прядка, колишній сімейний лікар і завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Інгулка та розповів журналісту про те, що з осені минулого року медичний заклад у селі не опалюється.

Розповідь про проблему Микола Прядка розпочав з опису подій 2008 року, коли у медичному закладі відбувся ремонт системи опалення та її «оптимізація» – з метою економії коштів другий поверх повністю відключили від опалення. Стаціонарне відділення перевели на перший поверх, де були фізіотерапія та амбулаторія. Площа для опалення зменшилася з 2000 до 600 кв. м.



«Через жорстку воду, що у селі, газові котли безаварійно працюють лише два-три роки, крім того, у підвальному приміщенні амбулаторії постійно відбувалися пориви труб системи опалення. Тож у 2010-му виникла необхідність знову ремонтувати і систему, і котли КГБ-100. Сільська рада виділила кошти на закупівлю труб, зроблено капітальний ремонт  котлів, які протрималися до 2012 року, коли було придбано та встановлено новий котел РОСС-96.

У 2016 році розпочато знову ремонт системи опалення та за спонсорської допомоги директора ТОВ «Богданівський плодорозсадник» Валерія Курила  здійснено ремонт котла РОСС-96. Придбали потім ще один котел цієї марки, що пропрацював до 2021 року.

Зауважу, що якісного опалення у нас ніколи не було, адже увесь час була невелика кількість лімітів на природний газ, тож на термометрі котла постійно було не більше 40о, а температура усередині приміщень – 14о (градусів). Додатково +4о (до комфортних +18о) ми додавали за допомогою електрообігрівачів, бо при низькій температурі не можна і працювати, і оглядати пацієнтів.

А тим часом на повну йшов процес децентралізації, який привів до того, що наша амбулаторія вийшла з підпорядкування Баштанської ЦРЛ і  ЦПМСД та передана Інгульській територіальній громаді.

Навесні 2021 року лікарню оглянули адміністрація та депутати сільської ради. Пропонували декілька варіантів вирішення питання з опаленням, запитували нашу думку. Я акцентував увагу представників влади, що ми з дружиною, яка також лікар цього медзакладу, вже на пенсії, але продовжуємо працювати, щоб у громаді якісно надавалися медичні послуги. Ми попередили, що у разі відсутності опалення у амбулаторії, нам доведеться залишити роботу. 



Опубліковано у "Голосі Баштанщини" №2 від 15 січня 2022 року.

Запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини", детальніше  за цим лінком!


Зрештою, 1 жовтня ми розрахувалися, бо не бачили жодного руху щодо вирішення питання з опаленням. До того ж майже рік ми відновлювали здоров’я після перенесеного захворювання на коронавірус і ризикувати життям нам не хотілося. 

Згадайте, що цьогоріч осіння погода нас не радувала теплом, тому майже одразу працівники амбулаторії відчули на собі «комфорт» роботи в умовах повної відсутності газового опалення – температура усередині будівлі була вранці +5о.

Після нашого звільнення у амбулаторії залишилися працювати троє медпрацівників: 

2 медичні сестри та санітарка. У будівлі лікарні є аптека – 2 чол.,  «швидка», де постійно чергують 2 чол. (водій і фельдшер).

На жаль, посаду двірника сільська рада скоротила, хоч усі знають, що навколо амбулаторії величезна територія, багато насаджень квітів та дерев. Хто буде за цим доглядати, медичні працівники?

Крім того, що лікарям реально небезпечно перебувати у «собачому» холоді та приймати пацієнтів, додалася ще одна проблема – усі медикаменти, що зберігаються при температурі нижче +5о, псуються...

Після нашого звільнення приймала пацієнтів сімейний лікар Віра Чебан, котра працює в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №6 с. Костичі. Але і вона не витримала таких умов: розповіла мені, що не прийматиме людей у Інгульській амбулаторії доти, доки не відновлять опалення.

Мені шкода колег, які реально страждають від шкідливих  умов роботи. Тому вирішив розповісти усе читачам газети, сподіваючись, що ситуація зрушиться з місця», – розповів Микола Прядка.



Медичні сестри Ірина Пізнюра, Валентина 
Демченко, лікарі Микола та Олена Прядка, 
санітарка Світлана Михальчук
Червень 2021 року

Спілкуючись з журналістом (10 січня), сімейний лікар Віра Чебан розповіла, що вона вже два тижні не відвідує інгульський медичний заклад, адже останній раз, коли вона там була, на термометрі у кабінеті було +3о. 

«Відвідувала лікарню в с. Інгулка два рази на тиждень. Але сьогодні працювати у таких умовах неможливо. Поки опалення не зроблять, туди не поїду, це я узгодила зі своїм керівництвом.

Під час розмови з медичними працівниками Інгульської амбулаторії, дізналася, що зрушення є – привезли котел, підвели до нього труби, встановили батареї. Але коли роботи будуть завершені, не знаю. Одна медична сестра зараз у відпустці, а інша змушена працювати до обіду», – розповіла Віра Чебан.

В.Г. Чебан підкреслила, що з нею уклали декларацію про медичне обслуговування 1900 жителів громади. А людей ще чимало є, бо ж  було два сімейних лікаря, котрі звільнилися. Відповідно є велика потреба ще у одному лікарю, щоб обслуговувати населення Інгулки та інших сіл.

Журналіст запропонував голові Інгульської сільської ради Аллі Мироновій прокоментувати ситуацію щодо опалення.

– У 2021 році на поточний ремонт системи опалення виділено 449 тисяч гривень. Повністю замінено труби, встановлено нові батареї та придбано котел. На цьому тижні тривають роботи щодо підключення котла і незабаром відбудеться запуск системи опалення.  Посаду двірника скоротив керівник Баштанського ЦПМСД, а не сільська рада, – повідомила Алла Миронова. 

Сподіваємося, що найближчим часом опалення у лікарні буде відновлено і медичні працівники прийматимуть пацієнтів у теплих кабінетах. 

Звісно, хотілося, щоб про цю сумну історію з опаленням журналістів повідомили б пацієнти, яких медпрацівники декілька місяців змушені були приймати у «кабінетах-холодильниках». Чомусь нині інформаційні «вій-ни» точаться у Інтернеті, що активізуються, як тільки хтось розміщує новий пост зі «смаженими фактами», а от взяти мобільний телефон та розповісти усе офіційним ЗМІ, більшість  не наважується. Чому так?..

Василь ГОНТА



Немає коментарів:

Дописати коментар