21 червня 2015 р.

Вітаємо з Днем медичного працівника!

ШАНОВНІ МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ РАЙОНУ!

 (клік - для збільшення)

  Щороку, в третю неділю червня, ми відзначаємо День медичного працівника.
Професія, обрана вами, в усьому світі вважається найгуманнішою. Сьогодні в системі охорони здоров’я Баштанського району працює понад 415 чоловік, з них – 57 лікарів, 166 осіб середнього медичного персоналу, 95 – молодшого медичного персоналу. Майже половина лікарів та середнього медичного персоналу мають вищу та першу кваліфіковану категорії, що свідчить про високий професіоналізм.
  Ми пишаємося тим, що в районі працюють лікарі, які мають високе звання – «Ветеран праці». Приємно відзначити, що медичні працівники району, навіть у нелегких умовах сьогодення, намагаються не знижувати обсягів надання медичної допомоги, розробляють нові ефективні засоби лікування й профілактики захворювань.

20 червня 2015 р.

В єдності – сила громади (про об'єднання громад Баштанського району)

Протягом останніх років наша держава зробила багато кроків на шляху до Євроінтеграції. Найголовнішим кроком, звичайно, є ратифікація угоди про асоціацію України та Європейського Союзу. Україна зробила вибір на користь Європейського майбутнього і сьогодні відбувається так званий перехідний період на шляху до повноцінного членства в ЄС.

Однією з головних вимог Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду при наданні кредитів та фінансової допомоги і просування по шляху євроінтеграції є децентралізація влади в Україні. На зразок розвинутих демократичних країн Європи. Децентралізація влади – це передача від державної влади до місцевої багатьох функцій та відповідно фінансових ресурсів. Це, зокрема, охорона здоров’я та освіта, можливість створення муніципальної міліції, відділів містобудування, соціального захисту і т. д. Це все за прикладом світового досвіду повинно позитивно вплинути на якість життя членів громади та покращити рівень життя в країні в цілому.
  Тому протягом останнього часу в державі прийнято ряд Законів, що забезпечують виконання цього процесу. Зокрема, це прийняття нових Законів та внесення необхідних змін до існуючих – Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності», Бюджетного кодексу України, і звичайно, до Конституції України – в частині повноважень та статусу органів місцевого самоврядування.
  Сьогодні переважна більшість суб’єктів надання адміністративних послуг (зокрема в сфері містобудування (архітектура, ДАБК), реєстрації речових прав, пенсійне та соціальне забезпечення тощо), як правило, зосереджені в районних або обласних центрах, а передача вказаних функцій органам місцевого самоврядування призведе до необхідності доукомплектування цих органів відповідними фахівцями задля надання якісних адміністративних послуг; змінами законодавства передбачено передача функцій охорони здоров’я та освіти органам місцевого самоврядування, тобто сільським, селищним, міським радам.
  Таким чином, відносно невеликі за чисельністю жителів територіальні громади (до 3-5 тис. жителів) будуть просто не в змозі утримувати відповідний апарат місцевої ради та соціальну сферу громади. Та й такий апарат не раціонально утримувати на таку кількість жителів. Тому укрупнення територіальних громад є неминуче.
  У зв’язку з цим, у лютому цього року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Цей закон створив усі необхідні законодавчі передумови для початку роботи з укрупнення територіальних громад.
  Вказаний закон, між іншим, передбачає, як не парадоксально, «добровільно-примусове» об’єднання територіальних громад сіл. З однієї сторони органи місцевого самоврядування об’єднуються виключно на принципі добровільності, але статтею 11 вказаного Закону та нормами Бюджетного кодексу цей принцип фактично нівелюється, оскільки передбачає створення об’єднання територіальних громад згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Тобто все зводиться до того, що якщо сусідні територіальні громади самостійно не дійдуть згоди щодо об’єднання, то обласна рада за поданням обласної державної адміністрації фактично зможе самостійно здійснити вказане об’єднання територіальних громад на свій розсуд. В іншому випадку ті сільські ради, які не об’єдналися або яких не включили в цей перспективний план формування територій громад, фактично приречені на занепад.
  Тому сьогодні наш кореспондент звернувся до голови райдержадміністрації О. А. СИДОРИКИ з проханням розповісти про перспективний план об’єднання територіальних громад Баштанського району.

8 червня 2015 р.

Фестиваль-конкурс «Калиновий спів» (+ фоторепортаж)

  Кіровоградщина – гостинний і привітний край, у якому проживають доброзичливі й талановиті люди. Два роки тому нам пощастило побувати на цій землі і коли нас запросили знову, із задоволенням вирушили в дорогу, щоб взяти участь у XXIV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового  мистецтва  «Калиновий  спів».  Щороку,  саме  тоді коли  зацвітає  калина,  яка  символізує  красу  і  безсмертя  українського народу, сотні талановитих народних аматорів збираються, щоб показати свою творчість. Цього року зі смаком оформлена сцена прийняла близько 1500 учасників, серед яких – 76 виконавських колективів, 700 конкурсантів.  Крім  виразників  культурних  надбань  Кіровоградщини, на фестиваль завітали колективи з шести областей України. Миколаївщину представляв ВІА «Зоряний шлях» Баштанського районного Будинку культури.