2 лютого 2022 р.

Про екологію та дамбу-довгобуд

Цього тижня до редакції районної газети завітав голова «Центральної спілки рибалок Баштанщини» Володимир Сіпович та розповів, що хоч нині зима, але питання про екологічний стан Центрального ставка є актуальним, крім того, і досі не завершене будівництво дамби-переїзду. 

– Ми, учасники Спілки, чекаємо на дієві кроки від місцевої та обласної влад, адже у самісінькому центрі Баштанки  може статися екологічна (якщо ставок і далі буде  забруднюватися каналізаційними стоками) або техногенна (руйнування дамби, адже будівництво й досі не завершене) катастрофа, – розповідає В. Сіпович. – У минулому році ми інформували про ці проблеми Миколаївську обласну раду та отримали відповідь. Пропоную читачам ознайомитися зі змістом листування. 

Лист голові постійної комісії з питань екології, довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації Миколаївської обласної ради Аллі Ряжських

«Шановна Алло Антонівно! На території м. Баштанка розташовано 5 ставків, де колись проводили своє дозвілля жителі та гості міста. За тривалий час та бездіяльність місцевих влад ставки занепали, а деякі висохли.

Єдиним ставком, що може бути придатним для використання – це ставок Центральний, але і він став загрозою для здоров’я жителів міста. Щоб не допустити подальшого занепаду та зникнення ставків, з метою їхнього відродження у 2017 році в місті зареєстрована громадська організація «Центральна спілка рибалок Баштанщини» з чисельністю більше 300 чол.

Метою та завданням спілки є охорона навколишнього середовища, сприяння організаційних, матеріальних умов і передумов для запобігання екологічній кризі, відновлення екобалансу водних та інших природних ресурсів, сприяння розвитку рекреаційного використання природних ресурсів міста.

Протягом 2017-2020 років членами спілки проводилися заходи щодо ліквідації стихійних звалищ по периметру ставка, очищення водойми від сміття, профілювання берегів, біологічної очистки води, зариблення та інші роботи. На жаль, втримати ситуацію під контролем нам не вдалося з незалежних від нас обставин.

Громадськість міста турбує припинення проведення ремонтних робіт дамби-переїзду, що знаходиться в аварійному стані та постійні скиди каналізаційних нечистот з вул. Квітнева в ставок Центральний.

Шановна Алло Антонівно! Ми можемо стати свідками масових інфекційних захворювань жителів міста і особливо дітей, які, незважаючи на всі заборони, продовжують купатися в ставку.

У разі прориву дамби буде зруйнована автомобільна дорога державного значення Н-11 Дніпро-Миколаїв, зникне тренувальна база з веслування ДЮСШ, відбудеться підтоплення вул. Театральна та Набережна, буде знесена гребля ставка Солоний, пошкоджені очисні споруди КП «Міськводоканал» та  Баштанського сирзаводу.  Нечистоти потраплять до р. Інгул, що призведе до непередбачуваних наслідків.

Рішенням Миколаївської обласної ради від 12.06.2020 року під №7 «Про внесення змін і доповнень до комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки» здійснюватиметься реконструкція дамби-переїзду ставка та будівництво системи водовідведення по вул. Квітнева в Баштанці, але до теперішнього часу ніякі роботи не проводяться через відсутність фінансування.

Зволікання щодо реконструкції дамби-переїзду та будівництва системи водовідведення призводить до здорожчання будівельних робіт та матеріалів, що потребує безкінечного їх коригування, а ситуація погіршується з кожним днем. І коли трапиться біда, коштів буде потрібно набагато більше.

Шановна Алло Антонівно, просимо Вашого сприяння щодо позитивного вирішення питання фінансування і проведення даних робіт.

З повагою – голова «Центральної спілки рибалок Баштанщини» 
Володимир Сіпович»


Опубліковано у районній 
газеті "Голос Баштанщини" №4 від 29 січня 2022 року.

Відповідь від Миколаївської ОДА на ім’я голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої: 

«Шановна пані Ганно! На Ваш лист від 23.09.2021 №2137-07-05-21 щодо звернення «Центральної спілки рибалок Баштанщини» від 31.08.2021 про здійснення робіт з реконструкції дамби-переїзду ставка та будівництва каналізаційного колектору по вул. Квітневій у м. Баштанка Миколаївська облдержадміністрація повідомляє таке.

У 2017 році КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції» Миколаївської обласної ради виконувався захід «Реконструкція дамби-переїзду ставка на території Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області». Виконано роботи з облаштування укріплення неробочої сторони дамби, додаткові роботи з ліквідації протікання тіла дамби та часткові роботи з благоустрою верхньої частини дамби. Освоєно 3704,572 тис. грн з обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища та 563,86 тис. грн з міського бюджету м. Баштанка.

Заходи «Реконструкція дамби-переїзду ставка на території Баш-танської міської ради» та «Будівництво каналізаційного колектору по вул. Квітневій у м. Баштанка» включені до Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2021-2027 роки» (далі – Програма), затвердженої рішенням обласної ради від 23.12.2020 №16.

Фінансування заходів у 2021 році передбачено Програмою з державного бюджету та з міського бюджету м. Баштанка. Станом на сьогодні кошти на фінансування заходів не виділялись.

Одним з джерел фінансування заходу може бути державний бюджет за бюджетною програмою КПКВК 2701270 «Здійснення природоохоронних заходів, зокрема з покращення стану довкілля».

Управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації листом від 25.02.2020 ‘№01-02/132-03 на адресу Баштанської міської ради  надано роз’яснення щодо підготовки «Запиту про виділення коштів для здійснення природоохоронних заходів за бюджетною програмою КПКВК 2701270» відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 12.06.2015 №194 «Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів», що готується та подається замовником природоохоронного заходу до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

При цьому інформуємо, що джерелом фінансування заходу також можуть бути кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та державного фонду регіонального розвитку та інші джерела фінансування.

Також, на сьогодні Міністерством розвитку громад та територій України запропоновано залучення інвестицій у сферу житлово-комунального господарства відповідно до Проєкту з модернізації інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення та Програми з відновлення України в рамках залучення кредитних ресурсів Європейського інвестиційного банку. Програма охоплює території, що приймають значний вплив внутрішньо переміщених осіб, з метою надання їм допомоги у подоланні посиленого навантаження на інфраструктуру. За погодженням з Європейським інвестиційним банком це може бути й Миколаївська область.

З повагою – перший заступник голови облдержадміністрації 
Георгій Решетілов»


Володимир Сіпович розповів, що у цьому році спілчани ще раз звертатимуться до влади щодо вирішення зазначених проблем, а також залучатимуть до співпраці інші громадські організації Баштанщини й Миколаївщини, яким небайдужа Баштанка та екологічні умови, у яких проживає населення міста.

Василь ГОНТА

Немає коментарів:

Дописати коментар