27 квітня 2015 р.

Всесвітній день здоров’я




    Нещодавно в Баштанської ЗОШ № 1 пройшов цікавий інтерактивний захід «Звички корисні та шкідливі» для учнів 3-х класів, присвячений  Всесвітньому  дню здоров’я. Діти підготували вправи «Мікрофон», «Закінчи речення», «Відгадай загадку», «Веселка здоров’я», пісні, вірші та інсценування казки « Золо-тий ключик».
  Пропонуємо читачам Інтернет-сайту районної газети «Голос Баштанщини» фотозвіт про захід.

20 квітня 2015 р.

Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці»

  Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 в нашій державі офіційно встановлено День охорони праці, що має відзначатися щорічно 28 квітня  як Всесвітній день охорони праці. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» виконання функцій з соціального страхування від нещасних випадків в нашому районі проводить відділення  виконавчої дирекції  Фонду в Баштанському районі.
   Девіз Всесвітнього дня охорони праці у 2015 році за рекомендацією Міжнародної організації праці – «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

17 квітня 2015 р.

Пташки додому повертають, рідну землю прославляють


  Ось і дочекались ми ніжних обіймів ласкавого сонечка, радісного щебетання птахів. Учні Костичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь у проведенні Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». Розпочалося воно усним журналом, на якому діти розповідали про птахів, читали вірші, загадки, грали в ігри: «Назви перелітних птахів», «Намалюй улюблену пташку».

9 квітня 2015 р.

Птахи – наші друзі

 Птахи – прекрасні. Тільки вони щороку мігрують з далекої півночі на далекий південь і повертаються назад. Вони найбільш солодкоголосі. Тільки вони можуть розмовляти людською мовою і наслідувати голоси інших тварин. Переважна більшість з них живиться комахами. Птахи споживають велику кількість їжі та винищують незліченну кількість комах – шкідників. Чималу користь приносять птахи, які живляться ослабленими тваринами і є санітарами в природі. Багато птахів, харчуючись плодами і насінням , сприяють їхньому поширенню. Своєю красою і співом птахи приносять людині величезну естетичну насолоду.
   Птахів необхідно охороняти, розводити в лісопарках, садах, на полях і городах, розвішуючи штучні гнізда навесні й підгодовуючи їх узимку. Так у нашій школі щороку у січні місяці проходить акція «Годівничка», де ми, маленькі школярі, з усією відповідальністю виготовляємо годівнички та підгодовуємо птахів узимку. Кожної весни в школі проводиться свято «День зустрічі пернатих друзів». У зв’язку з тим, що птахам дуже часто не вистачає місць для гніздування, учні школи навесні розвішують у парках, садах шпаківні, синичники, дуплянки. Добрі результати дає висаджування кущів, які є схованкою для гнізд.

8 квітня 2015 р.

Трудовий колектив газети "Голос Баштанщини"



Колишні працівники редакції "Голосу Баштанщини"




Валентина Свирса
(редактор, відповідальний секретар)




 
Лідія Авраменко
(журналіст)


Про що писала райгазета


районна газета "Голос Баштанщини",
3 листопада 2011 року №116-117
 
   У публікаціях районної газети за 80 років її існування відображено події різних періодів історії Баштанщини. Окремі повідомлення, що будуть подані далі, можуть викликати подив, інші – несприйняття чи навіть осуд, ще інші – цікавість. Але всі вони разом є об’єктивним відображенням того, що відбувалося в нашім краї, є фрагментами його історії. Історії, яка непідвладна часу.
   Отже, про що писала районна газета


   «Велике свято Першого Травня колгоспники артілі ім. 8 Березня Мар’янівської сільради зустріли завершенням сівби бавовника. Сівбу на площі 150 га проведено за 2 робочі дні.
1 травня 1939 р.».
 
* * *
   «Комсомолку Віру Шатню знає кожен учень в школі, як зразкову ученицю, прекрасного, скромного товариша. Віра вчиться в десятому класі, їй лише шістнадцять років. Вона радісно зустрічає новий, щасливий 1941 рік. Віра – відмінниця навчання, всі оцінки в неї тільки «відмінно». Особливо вона любить такі захоплюючі науки, як історію, літературу, математику.
   Сто процентів успішності також мають її однокласники Надя Доник, Григорій Залізний, Оля Ганапольська.
1 січня 1941 р.».

Історія районної газети (поновлено 09.10.2021)

Багата історія районної газети

  Гортаємо сторінки нестаріючої районної газети і занурюємося у життя, працю, прагнення поперед-ніх поколінь. Ось найперший номер нашої районки, що мала назву «Під прапором Леніна». Перший її редактор – В. Кон, а перший друкар (хто пам’ятає, у Баштанці була ще й друкарня) – Степан Бурковський. Газета виходила двічі на тиждень тиражем 4100 екземплярів.
Пізніше редакційний колектив очолив І. Гройсман. Звісно, чільне місце на сторінках газети займали матеріали про роботу партії, про хід соцзмагань тощо.
Під час окупації району в період Другої світової війни газета не друкувалася, адже усі сили – на захист рідної країни.

Перший післявоєнний номер районки побачив світ 24 серпня 1944 року тиражем 1500 екземплярів. Газету редагувала Ганна Олексієнко (Тріско). Вона наново створила колектив, відновила поліграфічну базу.  
У 1947 році на цьому посту її змінив Михайло Лященко, який редагував газету до 1950 року. Потім редакторами були Олександр Манюта, Григорій Голуб, Андрій Гриценко. А у вересні 1955 року районку знову очолила жінка – Віра Пашинова, яка працювала до 1962 року. Потім газету редагували Григорій Рижков (з 1962 року), Борис Тупиця, Борис Цвєтов.

1 травня 1962 року районну газету перейменували на «Шляхом Леніна». Висвітлювала вона життя не тільки Баштанського, а й сусіднього Березнегуватського району. Міжрайонною газета була до 1965 року.