10 січня 2016 р.

Як сплачувати за компослуги, отримавши субсидію?


  Нещодавно  до  редакції  районної  газети  надійшов лист  від  жителів  вул.  Гагаріна  з  проханням  посприяти у  роз’ясненні  питання  щодо  нарахованої  субсидії.  Людей цікавить, як правильно сплачувати за використані комунальні послуги, якщо сума спожитого менша розміру призначеної субсидії, і чи сьогодні обов’язкова плата в межах норми, що зазначена в четвертій колонці повідомлення.
  З цими та іншими питаннями ми звернулися до начальника управляння соціального захисту населення райдержадміністрації Н. І. ЯКИМЧУК.

(публікується на прохання  читачів групи "Баштанка та Баштанський район", 
що у соціальній мережі "Однокласники")
 
−  Ніно  Іванівно,  про субсидії  вже  не  раз  писалося на  сторінках  районки,  Ваші спеціалісти розповідають  про умови  сплати  за  комунальні послуги  при  врученні повідомлень,  але  люди  хвилюються,  починаються «вуличні»  обговорення.  Щоб зняти напругу з цього питання, у доступній формі ще раз, будь ласка, дайте роз’яснення. Чи  обов’язково  використовувати  комунальні  послуги  у об’ємі  відповідно  до  наданих норм  споживання  на  сім’ю? Чи можна економити?
−  Відповідно  до  п.15  постанови  КМУ  від  21  жовтня 1995  року  №848  зі  змінами та  доповненнями  громадяни, яким  призначено  субсидію для  відшкодування  витрат  на оплату  житлово-комунальних послуг,  зобов'язані  щомісячно сплачувати  свою    частку  витрат  на  оплату  цих  послуг.  У разі,  коли  вартість  фактично використаної  послуги  менша  ніж  обов’язкова  частка витрат  на  оплату  цієї  послуги,  громадяни  сплачують її  фактичну  вартість.  Сума субсидії,  яку  управлінням соціального  захисту  населення  було  переказано  на  рахунки  підприємств-надавачів житлово-комунальних  послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана  домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується підприємствами,  що  надають  комунальні  послуги,  як оплата  послуг,  у  тому  числі обов’язкової  частки  платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
  Тобто,  громадяни  можуть самі регулювати використання комунальних  послуг,  не  звертаючи уваги на об’єм виділеної субсидії  відповідно  до  норм споживання  на  сім’ю.  Економно  споживати  комунальні послуги  треба  і  на  субсидію це не впливає. Невикористана субсидія  перейде  на  наступний  місяць.  Згідно  нової  постанови  сьогодні  не  потрібно сплачувати  обов’язкову  плату  в  межах  норми  (четверта колонка  в  повідомленні  про субсидію)  і  це  ніяк  не  вплине  на  призначення  субсидії  в наступні роки.



Приклад 1.

Сім’ї  надано  субсидію  на опалення  (жовтень)  у  розмірі 1000  грн.  Використано  газу на 800 грн. Залишок субсидії у сумі 200 грн залишається на листопад  або  наступні  місця опалювального періоду. Якщо  спожито  світла  на суму 30 грн, а розмір субсидії на  світло  становить  50  грн, можна  сплатити  бажану суму.  Тобто  у  розрахунковій книжці  за    використану електроенергію  чи  газ  абонент  заповнює  свої  фактичні показники,  вказуючи  суму субсидії  30  грн  (у  даному прикладі  світло)  чи  800  грн (газ)  плюс  бажану  суму  (від редакції,  наприклад  1-2  грн), решта субсидії перейде на наступний місяць.
Приклад 2.
Сім’я  за  місяць  спожила води на суму 100 грн, а розмір субсидії  на  воду  складає  80 грн. Треба заплатити різницю – 20 грн. Тобто, якщо розмір наданої субсидії  перевищує  розмір фактично  використаної  послуги,  то  треба  здійснити обов’язкову  проплату  за  компослугу в розмірі, визначеному самостійно.
− Чи надаються пільги на житлово-комунальні послуги педагогічним  та  медичним працівникам,  які  проживають у сільській місцевості?
− 100% пільга на безоплатне  користування  житлово-комунальними  послугами надається  педагогічним  та медичним  працівникам-пенсіонерам,  які  працювали  і  проживають  у  сільській місцевості  (на  опалювальний період норма 30 кВт на світло та  31,5  кв.  м  або  174,8  куб. м  на  опалення).  Відповідно до  змін  з  1  липня  пільга  не нараховується  тим  громадя-
нам, у яких пенсія перевищує 1710  грн.  У  такому  випадку необхідно  звернутися  за  при-
значенням субсидії. За додатковими роз’ясненнями  звертайтеся  на  постійні «гарячі» лінії за тел.: 2-68-48, (096) 140-85-76, (093) 348-04-44, (095) 792-02-98.

Запитувала Олена ВИНОГРАДОВА

Немає коментарів:

Дописати коментар